Monte Palace Azores Sao Miquel

Renovace hotelu Monte Palace

8.5.2018

Nová naděje pro Azorský Titanic. Ruinu bývalého petihvězdičkového hotelu Monte Palace zakoupila čínská společnost Level Constellation. Tato investice je vstupem společnosti do Portugalského cestovního ruchu.

Výhled z hotelu Monte Palace. Lagoa das Sete Cidades.
Výhled z hotelu Monte Palace. Lagoa das Sete Cidades.

Probíhají jednání s místními hotelovými společnostmi. Konečný výběr provozovatele by měl být oznámen do června 2018. Po opětovném otevření bude hotel s největší pravděpodobností přejmenován (Zdroj).

Ruina hotelu Monte Palace se nachází ve městě Vista da Rei, v oblasti Sete Cidades na Azorském ostrově São Miguel. Má ohromující výhled na Lagoa das Sete Cidades. Hotelový komplex má 14 000 m2 zastavěné plochy a 50 hektarů přírodní vegetace.

Byl slavnostně otevřen v roce 1989 a zaměstnával více než 100 lidí. Monte Palace získal v roce 1990 cenu za nejlepší hotel roku v Portugalsku. Krátce po otevření byl z finančních důvodů uzavřen (více v článku Azorský Titanic). Hotel byl do roku 2010 hlídán ostrahou. Následně byl opuštěn a vyrabován. Pětipodlažní budova měla dvě restaurace, tři konferenční místnosti, noční klub a obchod. Dále 88 pokojů, 52 junior apartmánů, 27 dvoulůžkových pokojů, ale také čtyři dvoulůžkové pokoje se salonky čtyři luxusní apartmá a prezidentské apartmá.

Podívejte se na naše video z návštěvy hotelu Monte Palace v Roce 2017.

 

Sdílejte článek

Přihlaste se k odběru novinek, aby Vám žádný z publikovaných článků neunikl.

Přejít nahoru