Brunej 118
Malajsie

Malajsie – Singapur – Brunej

Tři týdny s batohem na zádech. Pár rad pro ty, kteří váhají cestovat na vlastní pěst. V batohu jsme měli zabalené nejnutnější věci, všechno oblečení bylo srolované v malých ruličkách, hygienické potřeby byly v balení do 100ml. Žádné spreje, ani mechanické rozprašovače! Prádlo jsme prali většinou, když jsme měli ubytování na dvě noci. Pokud byste byliv ubytování bez klimatizace, připravte se na to, že oblečení hned tak neuschne (zkušenost z Cameron Highlands). Potřebujete-lipoužít např. žiletku, k dostání jsou jednorázové, které můžete koupit i po jednom kuse.

ČÍST DÁL »
Monte Palace Azory
Portugalsko

Monte Palace – Azorský Titanic

Na cestách po Azorském ostrově São Miguel byste neměli vynechat jednu zvláštní atrakci a tou je návštěva hotelu Monte Palace, tedy přesněji toho, co z něj dnes zbylo. Nic moc se o tomto objektu nedočtete, neexistují k němu žádné směrovky. Průvodci vědí jen pár strohých informací. Při pohledu od jezera Lagoa Verde v Sete Cidades se musíte hodně soustředit, abyste hotel spatřili. Pokud nevíte, kde je umístěn, stěží ho najdete. Dnes je pokryt patinou času a částečně zarostlý vegetací. Téměř dokonale splývá s krajinou. Dá se říci, že záměr architektů, co nejlépe zakomponovat stavbu do krajiny, tak aby na sebe neupozorňovala, vyšel. Nejspíš si ale svoje dílo, po třiceti letech existence, představovali jinak.

ČÍST DÁL »
Jak byl porušen zákon
VTIPNÝ BLOG

Jak byl porušen zákon

Maruška je velmi hezké a milé stvoření, které myslí jen na blaho ostatních. Prostě taková živá panenka Marie v modelkovském podání. Nikdy by nikomu neřekla nic špatného a nikdy, opravdu nikdy, by neporušila zákon.

ČÍST DÁL »
bench 1869769 1920
VTIPNÝ BLOG

Jeptišku ve škodovce viděti..

Když vidíte kominíka, všichni víme, že nám přinese štěstí, ale jak to je, když nastane situace: “ jeptišku ve škodovce viděti..“ Tento příběh Vám řekne, co vás čeká, když potkáte jeptišku ve škodovce.

ČÍST DÁL »
guppies 3744199 1920
VTIPNÝ BLOG

Špatný den

Příběh o tom, jak se v dobách drahých SMS, používaly SMS zdarma z internetu a jaká nedorozumění jste s tímto mohli zažít.

ČÍST DÁL »
blueberries 1576409 1920
VTIPNÝ BLOG

Borůvkový výtah

Mokré kachličky, vysoké kozačky a běh nejdou dohromady. Pokusíte-li se o to, můžete si být v celku jisti, že ze snídaně nebude nic a trhnete si ostudu.

ČÍST DÁL »
super charged engine 2770374 1920
VTIPNÝ BLOG

Záhady mozku a v něm uložených informací

Kolikrát se vám stalo, že vás někdo oslovil, že se znáte a vy jste si nemohli vzpomenout, kdo to je? Mozek nás často převeze, a nechce nám potřebné informace zpřístupnit. A někdy, když to vůbec nečekáte zase pomůže takovými informacemi, o kterých netušíte, že je víte.

ČÍST DÁL »
Přejít nahoru